11.11.2008

Dunarea Smardan - Rapid Izvoarele

Un meci spectaculos, in care pe teres s-a aflat doar o echipa, iar jocul s-a desfasurat intr-un sigur sens!Gazdele au atacat inca din primul minut si au ratat 3 ocazii monumentale pana in minutul 5!Ce s-a intamplat dupa?Rezultatul final spune totul!Dunarea a marcat gol dupa gol spre satisfactia suporterilor...sincer sa fiu nu stiu toti marcatorii, dar cred ca si arbitrului i-a fost greu sa ii noteze :)
In a IIa repriza "dunarenii" au marcat de 6 ori dar o puteau face de cel putin 10-15...driblinguri spectaculoase, suturi de efect, goluri incredibile...aceasta a fost reteta unui meci de succes la capatul caruia, cazdele au urcat pe locul 2!
Din pacate juniorii au pierdut scor 0-2!

Urmatorul meci se va desfasura la Cerna, si se anunta a fi unul aprig, iar cel mai probabil invingatoarea se va afla de 1 loc la sfarsitul campionatului!Cert este ca ambele echipe sunt cu un pas in play-off!